7 způsobů využití kokosového oleje

Kokosový olej je všestranný pomocník a to nejen v kuchyni.

Zpět na recepty
coconut oil, organic, raw food, prague, prague vegan, vegan, organic coconut oil

Kokosový olej je všestranný pomocník a to nejen v kuchyni.

Má protiplísňové a antibakteriální účinky, právě díky tomu ho používám místo pasty na zuby. Zkuste to až vás bude příště bolet zub nebo dáseň. Nechte ho trochu rozpustit v puse a pár minut kloktejte.

Na jednom blogu o veganské kosmetice mě zaujal citát “Nedala bych si na sebe něco, co bych si nedala do pusy.” A je to pravda. Přes pokožku – ať už je to obličej, nebo jiné části těla – se nám látky dostanou do těla, i do krve. Když jsem se pak zamyslel, tak většinu přípravků, co jsem našel doma (šampóny, sprcháče, aj.) bych si do pusy opravdu nedal. Ale kokosový olej? No jasně! Tak se koukněte na video, jak si takovou pastu vyrobit.

Nedávno jsem vyzkoušel Raw Bounty tyčinky se strouhaným kokosem, olejem a čokoládou. V receptu se uvádělo, že v mrazáku vydrží až 2 měsíce… no, kéž by. U nás si můžete pochutnat na raw vegan kokosových pusinkách. Také už z nich cítíte Vánoce a kokosky? K dostání jsou i ve Vegan Worldu a v Českých Budějovicích ve Zdravé Spižírně. Ale pozor, slyšeli jsme, že se po nich jen zaprášilo…  tak hurá na ně.

Nejenže nám olej díky esenciálním mastným kyselinám dodá zdraví a vitalitu, ale uznejte sami, nechutná prostě skvěle?

A co že ten kokosák umí?

  • snadno se vstřebává
  • je lehce stravitelný
  • jídlům dodá svou přirozenou vůni
  • lze ho použít místo zubní pasty
  • hydratuje a zvláčňuje pokožku a pleť
  • pečuje o vlasy
  • vhodný na masáže

Víte co je na tom nejlepší? Stačí vám pouze jedno balení opravdu kvalitního kokosového oleje. Můj oblíbený je od Vitalvibe –  příjemně voní  a chutná moc dobře. Navíc není uměle navoněnný, bělený ani jinak upravený. Prostě přímo z ořechu.

Zpět na recepty